| CristinaCrisy a întrebat:

Ziua mamei mele va fi in cateva zile si ma gandeam sa ii fac un mic dejun... dar in ce sa contina?

Răspuns Câştigător
| BlackVeil a răspuns:

Fa-i clatite cu cascaval si salam sau sunca(ce-i place mai mult), impatureste clatita frumos, in forma de triunghi.Sau poti face un ou ochi in forma de inima,procedezi astfel: Iei un carnat afumat,lung si subtire,il despici,dar nu de tot,pune niste ulei intr-o tigaie,aseaza carnatul in forma de inima(poti pune o scobitoare la varfuri si o scoti la sfarsit), sparge oul in spatiul gol al formei. Daca mama ta prefera mancarea mai consistenta, pune la inceput in ou niste bucatele de slanina afumata.La sfarsit pune sare,piper(optional),ceva ceapa verde taiata rondele(partea verde) si gata!
Poti adauga pe langa o cafea,un fresh de portocale,sau lapte cu miere. Eventual o salata de fructe, paine prajita in ou, etc. happy

4 răspunsuri:
| Nutemaiholba a răspuns:

Uite parerea mea: ii faci un capucino ii cumperi un croissant si intr-un pahar ii pui niste flori cel mai simplu

| CristinaCrisy explică (pentru Nutemaiholba):

Poi eu nu vreau asacrying adica eu ma gandeam la ceva mai consistent si nu cumparat...dar oricum mersitongue

| Nutemaiholba a răspuns (pentru CristinaCrisy):

Pai nu stiiu...cum adic nu cumparat:O

| Stefy17000 a răspuns:

Eu asi zice cel mai bine sa-i faci niste ceai sau o cafea cu o ombleta cu cascaval.