| Mirunette_Mirunico_1990 a întrebat:

am 13 ani si peste cateva zile este ziua mamei mele si nu stiu ca sa-i iau.Ma gandeam la ceva facut de mine dar nu stiu ce. Puteti sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| vanessa12345 a răspuns:

Nu stiu la ce te gandesti:prajitura s-au ceva decoratiune facata de mana.Tortul in foma de inima e o odee buna si o poti folosi. Daca te gandesti la ceva decoratiune ai putea face o rama de tablou in care sa pui o poza cu toata familia. Poti incerca sa tai un carton de marimea ramei pe care o vei face, lipesti pe ea poza si lipesti pe ea puf, hartie creponata sau macaroane pictate. Bafta si la multi ani mamei tale!

3 răspunsuri:
| Emiliana_Hertrich_1968 a răspuns:

Nu stiu cat de talentata esti dar merita incercat. Sa incerci sa-i faci o prajiturica simpla in forma de inimioara (tu trebuie sa gasesti forma sau sa o modelezi tu singurica).

Timp de gătire

60 Minute

Complexitate

Redusă

.

Ingrediente
26 linguri ulei 30 linguri apa 30 linguri zahar 1 praf de copt(in reteta scria 3) 2 cani nuca de cocos(eu am folosit doar 100 g ) 26 linguri faina coaja de lamaie zeama de lamaie piersici

Mod de preparare

Pentru a prepara aluatul prajiturii mixam uleiul, apa si zaharul cca 3 minute, adaugam faina amestecata cu praful de copt si cernute, adaugam coaja si zeama de lamaie, nuca de cocos si mixam bine.

Tapetam o tava cu hartie de copt si turnam compozitia o nivelam si asezam feliile de piersica (sau ce fruct dorim) una langa cealalta.
Dam tava la cuptor cca 45 min la 170 grade, dupa care o lasam sa se raceasca in cuptor, cu usa intredeschisa.

Mod de servire

Prajitura simpla cu piersici o servim rece, pudrata cu zahar pudra.

| Mirunette_Mirunico_1990 explică (pentru Emiliana_Hertrich_1968):

Eu sunt buna spre foarte buna la desen si origami

| Mirunette_Mirunico_1990 explică:

Eu sunt buna spre foarte buna la desen si origami deci daca imi dati sugestii care sa aiba legatura cu acestea doua ar fi minunat