| madutza_2178 a întrebat:

Am 12 ani si vreau sa fac ceva banuti. Nu vreau: sa le cer parintilor, sa fac bani pe internet, sa fac limonada (nu cumpara nimeni) si sa impart pliante (nu am unde)

Răspuns Câştigător
| JustRoxanne a răspuns:

Pai e cam complicat la varsta ta, dar ai putea sa iti ajuti bunicii sau nistre vecini mai in varsta la curatenie si te-ar putea plati pentru asta. Sau poti sa ai grija de un copil mic...

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai cum sa faci banii la 12 ani...

| Codruta a răspuns:

La 12 ani nu prea ai cum sa faci bani... abia ai invatat sa mergi singura la scoala.

| madutza_2178 explică (pentru Codruta):

Poate tu ai invatat la 12 ani sa mergi singura la scoala. Daca nu stii ce sa raspunzi atunci nu comenta!

| Flynn2001 a răspuns:

Eu cating bani mergând la concursuri de mate/engleză/sport. FUNDA?

| dodo1530 a răspuns:

Pai ce zici daca ai cadea de acord cu un vecin sa il ajuti la batut covorul(un ex).O poti ajuta pe vecina si sa ai grija de copilul ei cat e plecata. Daca ai vreo cunostinta care lucreaza la o firma un magazin o chestie, ii poti introduce facturile in calculator, e mai simplu decat pare. Eu asa mi-am platit tableta. Ai mei mi-ai cumparat-o si eu am introdus facturilaughing Daca ai pe cineva apropiat cu un magazin, poti face pe-a vanzatoareawinking

Bafta!

| Gsix a răspuns:

Lupta pe bani happy

| vSorin a răspuns:

Nu fii așa negativistă (nu pot, nu am cum)! Ajută pe cineva, mergi la magazin și roagă-ți părinții să-ți lase restul, vinde lucruri...te descurci tu. Succes!

| sebySalut a răspuns:

VivaSMS s-a deschis si in Romania. Poti face bani primind sms-uri cu oferte promotionale.
Recomandand vivaSMS prietenilor tai, primesti bani si la mesajele primite de acestia, cat si la mesajele prietenilor, prietenilor, prietenilor, prietenilor lor, pana la al 5-lea nivel de recomandare.

Contul se poate face doar prin recomandare http://www.youtube.com/watch?v=V04fBLb2G3E link de inregistrare este sub video! nu mai sta timpul este pretios o sa regreti!

| rody97lory a răspuns:

Ideea mea era cea cu pliantele. Daca nu ai unde... nu stiu cum te-as putea ajuta altfel

| doareu2 a răspuns:

Cerseste ciordeste

| loveruh556 a răspuns:

Pai cam singura optiune e sa iei bursa la scoala. Adica daca ai media foarte mare scoala iti da niste bani. De asemenea poti sa te duci la concursuri scolare(gen mate romana) si sa castigi premii in bani. Alta optiune e sa-ti intrebi parintii ce-ai putea face treaba prin casa ca sa-ti dea bani. Mult succes!