| Matias3 a întrebat:

Am 14 ani, iar mi-a venit gândul sa fac bani.Am cumparat o carte cu educație financiară si m-a facut sa cred ca scoala e useless, intr-un fel.Deci am niste obiecte in camera care doresc sa le vand.De ex am un calculator de gaming la vreo 3000 de lei, tastatura, mouse, etc.Am multe haine de firma ce as vrea sa le vand, de asemenea firma nu conteaza la haine. Daca are cineva idee unde as putea sa le vand online sau cum sa le vand, va rog sa ma anuntați. Multumesc

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se pot vinde prin OLX, dar nu vei primi banii cat au costat, cand s-au cumparat.
De obicei, daca un produs s-a scos din magazin, atunci rareori primesti jumatate din pretul platit pentru ea.
Este decizia ta si norocul tau: cat sa ceri si sa vinzi ceva.
Daca pui pret mare, atunci probabilitatea sa gasesti repede un cumparator SCADE. Si invers este valabil: daca pui un pret mic, atunci creste sansa sa fie vanduta.
In orice caz, intai trebuie sa te interesezi pe internet de preturile cerute de altii, pentru marfuri asemanatoare. Daca sunt mai multe oferte, atunci ceri un pic mai putin (5-10%) si ai sansa marita sa vinzi.

| Violleta2022 a răspuns:

La 14 anisori nu este bine sa te apuci de vandut lucurile personale, ci sa te apuci serios de invatat, ca asta este unica ta responsabilitate acum!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe Olx.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. E foarte buna initiativa ta. Hainele le poti vinde pe "remix" cat despre calculator nu stiu ce sa zic. Insa ai foarte mare grija sa fi ajutat de un adult pentru ca nu stiu daca vei putea vinde de la 14 ani pe site uri.