| anonim_4396 a întrebat:

AM 14 ani si am strans de 1 an de zile sa imi iau o tastatura la 200 lei si un mouse la 400 lei-Steelseries Rival 700. Le-am cumparat acum o luna. ASeara a venit la mine verisoara mea de 13 ani. Am lasat-o pe pc la mine in camera. Eu tot auzeam bocanituri dar nu stiam de unde sunt. Cand am venit ea batea gen la tarabana cu mouse-ul de birou. Mouse-ul s-a spart. EU acum ce fac? Maicamea zice ca eu am spart mouse-ul si ca dau vina pe copila aia nevidovadata. SI chiar daca ar stii parintii ei ca ea a spart nu i-ar face nimic. NU au situatie financiara buna si ei ar zice ca gen cu mouse la 10 lei nu ma pot juca? Eu acum ce fac? Sa duc mouse inapoi nu mai pot. Ce ma fac?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din pacate, strangi alti bani pentru el sau cumperi unul mai ieftin. Mi se par bani aruncati pentru un mouse la aceasta valoare. In locul tau scoteam la inaintare alt mouse mai ieftin cand a venit verisoara aia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai stangi un an sau lasi mofturile si te joci cu un mouse normal.

| Holiday a răspuns:

Nu prea ai variante. Dar oricum ar trebui sa fie ultima data cand o mai lasi la calculator pe verisoara, sau daca mai vrea, sa vina sa recunoasca faptul ca ea ti-a facut praf mouse-ul.

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru Holiday):

Salut. Daca nu o las zice tasu ca sa o las si pe ea ca nu il mananca. Si daca ii zic ca ea mi-a stricat mouse-ul zicea ca nu ea ca dau eu vina pe ea. Zice ca pentru o porcarie ma cert cu ea. Parintii mei nu se baga sa ma apere ba chiar intr-un fel tot lor le da dreptate

| Holiday a răspuns (pentru GeorgeBerbec):

Daca zice tac-su sa o lasi ii zici sa-i cumpere laptop si sa vina cu el daca nu poate sta fara computer sau sa-ti dea bani sa-ti cumperi mouse-ul pe care ti l-a stricat. Daca e o "porcarie" sa puna mana sa plateasca.
Ideal ar fi sa vorbesti inainte cu ai tai si sa-i convingi ca ea ti-a stricat mouse-ul si sa le spui ca nu mai ai de gand s-o lasi. Dar trebuie sa fii ferm ca sa ai credibilitate.
In plus, cand stii ca vine, e greu sa umbli putin in BIOS si sa-l faci sa nu mai porneasca? Ii spui ca nu mai functioneaza si daca face fite ii si arati. Putin probabil sa-si dea seama ce si cum. Si asa ai scapat.
Dar nu uita sa-i amintesti si ei si alor ei ca ti-a stricat mouse-ul ca daca o lasi asa o sa ajunga toti sa creada ca ai mintit.

| Regedesubmunte a răspuns:

Nai ce face, strănge bani și cumpără altul, eu îți recomand unul de la Razer, e cea mai bună firmă din lume!

| Mejdej a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci, nu poti merge cu el la garantie daca este spart. Obisnuieste-te cu ideea si treci peste o sa-ti mai strangi tu bani sa iti iei altu.Succes

| HyperX a răspuns:

Pai aici...moise de 400 lei...ce are diferit de unu normal la 50..Luminițe? WOOOW.Si nu o mai lăsa pe p**da aia la PC-u tau daca știi ca e aeriana.No hate. Fara supărare happy

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru HyperX):

Ai in nume o firma Hyperx. O firma care in afara de Hyperx Cloud Drone toate produsele sunt 200lei+. Are multe chestii in plus - timp de raspundere confortabilitate etc. SI ce conteaza. COnteaza ca mi l-a spart. SI poate mai puteam face ceva...

| EmyEmyEmyyy a răspuns:

Ii dai cu tastatura de cap sa isi revina