| mihaa42 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa-mi fac un card de debit visa, sa pot transfera banii din paypal pe acest card.Cum imi fac acest card si cum ma pot ajuta parintii sa-l fac?

Fundita celui mai bun si explicit raspuns! happy

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa mergi cu un major care te tuteleaza: mama, tata, parinte adoptiv, etc. Acolo ( la banca) trebuie sa ceri sa-ti faca cont si un card cu care poti face plati in afara. Daca nu este pentru plati in strainatate nu ti-l accepta cei de la PayPal.

| CPAElites a răspuns:

Cardul trebuie sa apartina unei persoane ce are minim 18 ani!
Eu am folosit cardul tatalui meu de la raiffeisen...Iti recomand Banca Transilvania, pur si simplu parintele se duce si isi deschide un cont bancar!
PS : Eu nu mai folosesc de mult PP, mi-am facut cont Payoneer si am primit card.E mai easy, banii ii pot retrage de la ATM in doua ore

| Robert186 a răspuns:

Trebuie să te duci la banca si sa întrebi cum dar trebuie să fii cu parinti uite aici un link care sigur te va ajutahttps://www.bancatransilvania.ro/......electron/s per să te ajute