| Ioan489 a întrebat:

Pot sa scop banii din contul de paypal pe un card visa de debit ( pe care se primeste salariul )?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Ori nu e folosibil online ((rezolvi la banca) ori nu ai scris datele corect, ori nu ai 1, 5E pe el (echivalentul in lei).

7 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut

Sigur ca da, dar mai intai trebuie atasat cardul contului de Paypal.
Dupa ce termini cu atasatul si valdiarea cadrului poti muta orice suma din paypal pe card, dar dureaza 2-5 zile lucratoare, functie de banca.
Bafta

| Ioan489 explică (pentru CataC):

Fara nici un motiv imi da eroare ca nu pot folosi cardul, de ce?

| CataC a răspuns (pentru Ioan489):

L-ai atasat contului de Paypal? L-ai verificat?
Ti se retrage o suma de 1, 5E de pe card si la motivul platii iti apare un cod.
Iei un extras de cont de la banca sau verifici extrasul in online banking daca ai online banking si vezi acel cod. Il introduci in Paypal si abia pai poti efectua retrageri si depuneri pe card.
Daca nu ai 1, 5E care sa poata fi retrasi fugi si depune.

Daca acel card nu e activat pentru operatiuni online, fugi la banca. happy

| Ioan489 explică (pentru CataC):

Incerc sa-l ataset contului de paypal dar mi-l respinge fara nici un motiv. Care sa fie motivul si ce sa fac? happy

| Ioan489 explică (pentru CataC):

Ms de ajutor... o sa incerc la banca sa vad... happy oricum mersi!

| CataC a răspuns (pentru Ioan489):

Ori nu e folosibil online ((rezolvi la banca) ori nu ai scris datele corect, ori nu ai 1, 5E pe el (echivalentul in lei).

| DenisIonut01 a răspuns:

Da poti la bancomatul de unde ai facut cardul

| FlorinM28 a răspuns:

Da, daca contul respectiv e atasat contului PayPal.