| Eunusuntricardo a întrebat:

Am 18 ani și doresc sa fac un împrumut de undeva de 5500€(euro) pe perioada de un an de zile
Am mai mult de 3 luni de când sunt angajat și sunt serios în treburile mele, de unde pot face un împrumut cu aceasta sumă?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imprumuta de la: mama, tata, frati, surori sau prieteni, ca de la camatari te alegi cu platit dublu, iar de la banca inca nu primesti credit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la banca, dar nu suma aia intr-o perioada asa scurta.

| johnnny123 a răspuns:

La 18 ani și cu trei luni muncite, nu cred că-ți acordă nicio bancă împrumut.

Ca să nu mai vorbesc de faptul că pentru a-ți permite o rată de 500 de euro pe lună, ar trebui să ai un salariu de cel puțin 2500 de euro pe lună net (gradul maxim de îndatorare la creditele în valută este de 20%).