| dolnet a întrebat:

As dori sa deschid un amanet de produse electronice ( telefoane laptopuri, ceasuri )

Pentru ca nu detin prea multi bani si doresc sa-i imprumut undeva la 5000-10000 de euro
Locuiesc intr-un oras mic, unde pot gasi o chirie la parter la un 200 de euro.
Pentru cei ce stiu bine domeniul asta? Daca lucrez eu si nu am angajati, promovandu-ma si online, am sanse sa supravietuiesc? eventual daca as da foarte repede suma asta e posibil sa mai fac un credit la banca pentru a majorra imprumuturile!
Imi este frica ca nu o sa-mi ajunga banii care-i am sa-i imprumut, nu de clienti, o sa ma bazez foarte mult pe mediul online!
Pentru cine a avut sau cunoaste o situatia asemanatoare mi-ar fi de mare ajutor.
Multumesc

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Eu aș fi curios cum o să recuperezi banii pentru că foarte mulți lasă obiectele de tot la amanet și pleacă cu suma împrumutată fără s-o returneze. Și un laptop, telefon sau un ceas SH nu prea are nicio valoare. O să dai împrumut pentru un laptop care face nou (să zicem) 500 €, cât? 50? Dar ești sigur că iei 50 pe el, dacă îl dai? Vezi ce prețuri sunt pe OLX sau Okazii... (mă refer la cele care se vând, nu la alea care stau cu lunile „pe raft" pentru că vânzătorii speră să ia o mică avere pe ele).