| Davidoaia a întrebat:

As vrea sa stiu: Daca ii imprumut cuiva bani prin transfer bancar, si nu mi-i mai da inapoi, ma pot duce la politie cu chitanta de la banca si sa-l oblig sa imi restituie banii? Multumesc!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te poti duce dar trebuie sa mergi in instanta. Politia nu-l poate obliga sa-ti dea banii daca mai si spune: sunt bani care mi-i datora ca i-am facut un serviciu sau i-am vandut ceva. Si cu acte la notar e uneori greu sa recuperezi banii.