| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

Am 20 de Ani, sunt Tanar si as vrea Masina mea, dar tot nu cred ca as face destui Bani din Salariu pentru Masina mai repede. (sa zicem in 5 Ani) tot ma gandeam daca la un Imprumut Bancar, sieste mai bine daca iti faci Card de Debit sau de Credit? si care Banca iti da cei mai multi Bani? si cati Bani primesti fie daca vrei un Imprumut pentru o Masina noua sau veche?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cardul de debit e una si cel de credit e alta.
Pe ala de debit primesti sau depui tu banii
Cardul de credit il poti folosi ca un mic credit, tu luand banii oferiti de banca si platesti ratele lunare sa ii inapoiezi. Dar nu vad legatura cu achiziatia unei masini.

Bancile iti dau cam aceeasi suma pentru acelasi venit. Probabil cel mai avantajos credit ar fi la banca la care primesti salariul pentru ca vei avea dobanzi mai mici.

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru suntserios):

"Dar nu vad legatura cu achiziatia unei masini."

pentru ca vreau sa depun Banii pe Card daca este posibil.

| Raven999 a răspuns:

Pe langa salariu ai putea face chestionare sau anumite taskuri pe anumite site-uri, inregistrarea e gratis, dureaza ceva sa facibani multi dar daca formezi o echipa cu cineva, poti scoate bani frumosi. Daca vrei sa faci bani dand cateva clickuri in timpul liber, alatura-te echipei mele aici : http://www.viespar.ro/? reff=97cc82b9414f6e6953c2c331b0956a0c

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru Raven999):

Mersi pentru Site, poate voi intra si eu pe el. (avand un Cont candva) dar ma intreb cati Bani poti face pe acel Site? si de unde sa stiu eu daca este sigur sau nu? oricum multumesc.

| suntserios a răspuns (pentru JohnnyWalkerBravo):

Faci 4-5$pe an stai calm

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru suntserios):

Atunci nu merita efortul dppm. (dupa parerea mea)