| charlie the alien a întrebat:

Am absolvit studiile de masterat in luna iulie 2010. Am inceput sa lucrez in aprilie 2011 pana in octombrie 2011. Pot beneficia de idemnizatie de somaj, deoarece momentan sunt fara servici.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din pacate nu poti beneficia deoarece nu indeplinesti o conditie esentiala, respectiv sa fi avut un stagiu de cotizare de minimum 12 luni in ultimele 24 de luni premergãtoare datei înregistrãrii cererii, conditie ceruta de L.76/2002. Numai bine!

| greenmile00 a răspuns:

Nu poti beneficia, decat in momentul in care vei avea pe cartea de munca 12 luni de angajare cursive. E vorba de taxa pentru somaj ce ti se opresete din salariu, ce trebuie platita cel putin 12 luni consecutiv.

| victorbold a răspuns:

Poti sa beneficiezi de somaj