| Costineln97 a întrebat:

Buna ziua, in data de 28.11. 2023 am vrut sa depun o sumă de bani într-un bancomat BRD,am băgat cardul am selectat limba am introdus pinul și am dat depunere numerar,s-a deschis fanta am depus banii,s-a închis fanta și am așteptat,bancomatul scotea niste sunete ciudate in momentul in care a scris tranzacție dv nu poate fi procesata va rugăm încercați mai târziu,s-a deschis fanta nu era niciun ban după care îmi scoate cardul banii rămânând în bancomat,fara chitanță nimic,am făcut sesizare la call center refuz la plata, deja au trecut 2 zile și nimic ce este de făcut în continuare va rog daca mă puteți ajuta cu un răspuns nu este o sumă neglijabilă

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa insiști cu telefoanele. Acum sunt zile libere așa că de sapt viitoare.

| Costineln97 explică (pentru suntserios):

Am sunat imediat atunci la banca și am vorbit 30 minute cu ei le-am explicat toată situația au zis că dacă vreau sa fac refuz la plata am făcut și au zis că verifică situația și camerele video doar că va dura, nu e normal sa aștept atât după banii mei

| dullcat a răspuns (pentru Costineln97):

Situatia e nasoala, dar nu poti decat astepta.Cel mai probabil se va rezolva la inceputul saptamanii viitoare.

| suntserios a răspuns (pentru Costineln97):

Ba eu normal. Durează și 30 zile. Sunt proceduri de respectat

| dullcat a răspuns:

Buna.Am patit ceva asemanator cu 15 minute inainte de inchidere, doar ca am mers la paznic, care m-a trimis la un ghiseu si s-a rezolvat, am primit banii inapoi in cateva zile.Scuza lor a fost ca nu trebuia sa folosesc acel bancomat fiindca mereu are probleme cand vine vorba de sume mici.Penibil pana la cer si inapoi, este unul dintre motivele pentru care am renuntat la brd si te sfatuiesc sa faci la fel.Mergi din nou la banca cand se termina cu mini vacanta actuala si vezi care-i treaba.

| Hyperion7 a răspuns:

Trebuia să te duci la cea mai apropiata sucursala sau in incinta sucursalei, daca erai și să le explici situația.
In orice caz, mai insista