| andy95summer a întrebat:

Am cont in lei la Piraeus.Iau parte la un proiect de o saptamana si plata e in euro.Pot schimba contul din lei in euro si apoi iar in lei? Sau pot deschide inca un cont aici in euro si sa-l inchid peste o saptamana? Sau daca nu pot la aceeasi banca, pot deschide la alta banca si sa-l inchid peste o saptamana fara sa platesc nimic?(in afara de comisionul ce o sa mi-l ia cand scot bani)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti schimba un cont intr-o valuta in cont pentru alta valuta, fiecare are alt cod IBAN. Poti deschide cont in euro la aceeasi banca.

| andy95summer explică (pentru Ioandelasal):

Si pot sa-l inchid dupa o saptamana fara sa platesc ceva in plus?

| Ioandelasal a răspuns (pentru andy95summer):

Poti sa-l inchizi cand vrei dar s-ar putea sa existe comision pentru aceasta, asa ca intereseaza-te la banca ta.