| ruxx95 a întrebat:

Am facut plata online cu ajutorul cardului si nu mi s-a cerut nici pinul nici CNP-ul doar numarul cardului, data expirarii si inca un cifru. Apoi depe site-ul respectiv mi s-a spus ca plata s-a inregistrat dar pe card nu exista nici o tranzactie rencenta iar banii din cont sunt intregi. Ce este in neregula?

7 răspunsuri:
| 1DeadMemories a răspuns:

Cum au spus si precedentii, retragerea sumei din cont de catre cei unde ai facut plata se face in 1-2 zile. Poti suna la banca si ti spun ei exact ce s a intamplat pe contul tau. Suma respectiva e blocata in cont pana isi retrag ei banii, nu o poti folosi.

| ruxx95 explică (pentru 1DeadMemories):

Si este posibil sa fii platit fara sa imi ceara codul PIN sau CNP-ul?

| 1DeadMemories a răspuns (pentru ruxx95):

Daca ai folosit cardul, DA.Nu se cere nici PIN, nici CNP, doar nr.de card, data valabilitatii si eventual ultimele 3 cifre de pe spatele cardului.

| 1DeadMemories a răspuns (pentru ruxx95):

De la site n ai primit confirmare de plata?

| ruxx95 explică (pentru 1DeadMemories):

Ba da, dar mi s-a parut putin ciudat...

| weltandrei a răspuns:

Deoarece banca nu lucreaza, suma a fost retinuta din total, dar inca nu s-a procesat plata, astfel ca in momentul inceperii programului de lucru, mai exact luni dimineata intre 9-11 se va procesa plata. http://teparul.ro

| claudiu1377 a răspuns:

Daca ai verificat cardul la bancomat dupa ce ai facut plata, ai dreptate, iti arata suma pe care o aveai inaintea platii online, insa suma ti-a fost totusi retinuta si se va retrage in maxim una sau doua zile lucratoare. Daca iti poti administra contul bancar online ai putea vedea undeva "Total sume retinute" sau ceva de genul asta.