| Donpablo455 a întrebat:

Am facut un cont de monese si am bagat toate datele mele personale si dupa aia dupa un timp l-am inchis ie posibil in viitor sa se foloseasca de datele mele personale in scopuri rele.

Răspuns Câştigător
| NumănumescBrBr a răspuns:

Monese, afirmă că protejează datele personale ale clienților și respectă legislația europeană de protecție a datelor (GDPR). Și în n cazul în care decideți să vă închideți contul, Monese spun că vor păstra datele dumneavoastră personale doar pentru perioada necesară pentru a îndeplini obligațiile legale.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce scopuri rele te gândești?

| Donpablo455 explică (pentru suntserios):

Ma gandeam sa nu ma scoata dator peste noapte si dupa aia sa ma dea in judecata ca am datorii la iei, si cand am inchis contul trebuia sa-mi vina un card de la iei.

| Donpablo455 explică (pentru Donpablo455):

Si pusese o taxa de 20 de lei de transport.

| suntserios a răspuns (pentru Donpablo455):

Cum să te scoată dator?

| Donpablo455 explică (pentru suntserios):

Iei astia de la monese mi-a trimis un mail ca mi trimite cu card care trebuie sa platesc 20 lei transport, si am inchis contul de vreo saptamana.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nicio firma sau companie nu se poate folosi de datele tale in scopuri rele.Cel mult vei primi reclame la produse sau servicii peste tot pe unde te uiti, in functie de preferintele tale.Ce inseamna scop rau de fapt?

| teclado a răspuns:

Stai mă liniștit ca am un client cunoștință care a avut 3 milioane de euro pe monese si i-a lăsat acolo multi ani si nu a pățit nimic
Daca era să fie ne serioși ii furau lui banii