| dany2446 a întrebat:

Am un prieten care ma tot bate la cap sa imi fac cont pe un site pe care se pariaza live pentru ca eu sunt major si el nu. Exista riscuri ca facandu-mi acesti cont si dandu-le datele mele personale, acestia sa se foloseasca de ele? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Iti fura banii de pe card a? Ar mai exista case de pariuri online daca ar face asta? Ce le convine lor, sa prinda vreo 2-3 oameni si sa le fure banii de pe card, pentru ca apoi sa aiba probleme cu legea si sa nu mai faca niciun ban sau sa iti ofere conditii cat mai bune pentru a paria? Cu siguranta jucand pe site-ul lor, vei pierde banii (profit nu se face din pariuri), iar cei castigati vor fi ei. Cand cumperi de la Altex sau Domo sau de la altii, nu platesti cu cardul? La Lidl sau la Billa daca te duci, nu platesti cu cardul? Iti fura cumva cineva banii? Funda vad ca ceri, dar un raspuns gandit sa nu dai.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa faci ce simti tu, nu ce doreste prietenul tau. Spune-i sa astepte sa faca 18 ani daca vrea sa joace online. Legat de nelamurirea ta, daca-ti faci cont la o agentie serioasa si legala (Superbet, Casa Pariurilor, Unibet, NetBet, WinMasters si cred ca mai sunt cateva) nu ai ce sa patesti, nu iti va folosi nimeni datele personale cu alt scop. Daca as fi in locul tau, mi-as face cont doar daca as dori eu sa joc. E frecangeala mare daca-l faci pentru prietenul tau.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cumva prietenul tau este buba? Sa-ti afle datele de logare si sa-l folosesca in scopuri rele?

| untu a răspuns:

Nu faci cont acolo, de unde banii? Ai bani? ar trebui sa ceri voie de la parinti tai! Ti-as recomanda sa nu pariezi si nici sa te joci cu banii reali in momentul asta, nici tu si nici prietenului tau!

| AFR81 a răspuns (pentru untu):

E major. Ce voie sa mai ceara de la parinti? Pe langa asta, nu el doreste sa joace, ci prietenul lui.

| CosmiinTezeu a răspuns:

Tot ce e posibil.

| NicoYT a răspuns:

Cu siguranta. Din moment ce se pariaza pe bani reali probabil este vorba de un car paysafe sau paypass, daca le vei da datele tale acestia pot sa iti fure oricand banii de pe acel card. Funda?

| AFR81 a răspuns (pentru NicoYT):

Iti fura banii de pe card a? Ar mai exista case de pariuri online daca ar face asta? Ce le convine lor, sa prinda vreo 2-3 oameni si sa le fure banii de pe card, pentru ca apoi sa aiba probleme cu legea si sa nu mai faca niciun ban sau sa iti ofere conditii cat mai bune pentru a paria? Cu siguranta jucand pe site-ul lor, vei pierde banii (profit nu se face din pariuri), iar cei castigati vor fi ei. Cand cumperi de la Altex sau Domo sau de la altii, nu platesti cu cardul? La Lidl sau la Billa daca te duci, nu platesti cu cardul? Iti fura cumva cineva banii? Funda vad ca ceri, dar un raspuns gandit sa nu dai.