| Ash82o a întrebat:

E o întrebare cam proasta dar am nevoie de un raspuns, ieri trebuia să primesc un colet dar nu am raspuns deoarece nu am avut semnal la telefon. De precizat firma Cargus trebuia sa livreze coletul, o sa mai livreze inca o data coletul sau nu?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu ti-au dat un mesaj care sa contina numarul te telefon a celui care face livrarea? sau un link ceva si mergand pe acea pagina a lor sa vezi daca cu cumva este trecut si numarul de telefon al curierului? poate livra si a doua zi dar ideal ar fi sa iei legatura cu cel care livreaza de la ei de la cargus

| Ash82o explică (pentru Simpatic):

Pai asta e problemă dupa ce am rezolvat problema cu telefonul nici măcar nu a apărut că m-a sunat, nici mesaj nimic doar pe email ca s-a întors coletul la depozit.

| Simpatic a răspuns (pentru Ash82o):

Nicio problema atunci, poti suna la call centerul cargus, sau daca zici ca deja l-a depus la depozit, maine mergi unde este localizat acest depozit in orasul tau, si ridici de acolo coletul cu buletinul.
daca este foarte departe de tine si nu poti ajunge, ii suni si intrebi daca mai pot aduce la locatie cumva acest colet, desi din cate stiu eu odata dus la depozit va sta cateva zile dupa care se reintoarce la expeditor!

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Ei sunt obligati sa incerce livrarea si a doua zi. Acum sper sa nu fi fost un curier din ala nesuferit care sa il duca la sediu si sa trebuiasca sa il iei tu de acolo ca el nu mai vrea sa ti-l aduca.
Ai nr lui de tel in mesajul de la curier, il suni maine dimineata la ora 9 si il intrebi daca iti mai livreaza coletul, probabil si el asteapta sa il suni tu

| MarianWLF a răspuns:

S-a schimbat politica, nu mai livreaza a 2 a oara daca nu te-au gasit acasa sau nu ai raspuns la telefon, e redirectionat inapoi la sediu, trebuie sa mergi tu dupa el.

| norisorulpufos a răspuns:

Eu sunam de obicei direct la sediu și rezolvam.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Vine si a doua zi, eventual si a 3-a.