| stonerrr a întrebat:

Am fost administratorul unei firme pe care am vandut-o. In calitate de administrator aveam un cont, pe care il foloseam. Acum dupa ce am vandut aceea firma ce s-a intamplat cu acel cont? Mentionez ca pe card este inscriptionat atat numele firmei cat si numele meu. Intrebarea este: mai pot efectua tranzactii in acel cont?

Răspuns Câştigător
| Christinne a răspuns:

Buna. Nu inteleg exact dar te ajut atat cat am inteles. Dupa vanzarea firmei, in mod normal si legal contul ar trebui inchis, insa daca nu ai facut aceasta operatie la banca contul ramane activ si inca se mai pot efectua tranzactii. Insa eu iti recomand inchiderea lui, doar stii ce inseamna fiscalitatea din tarisoara noastra. Succes

1 răspuns:
| stonerrr explică:

Dar cine este proprietarul contului acum, eu (persoana fizica) sau ramane tot al firmii?