| Ion976 a întrebat:

Am fost în dimineața acestei zile (pe data de 07.04. 2023) la un magazin alimentar care are un aparat de paysafecard și am băgat 1500 ron (dorind sa iau 5 paysafecard-uri a câte 300 ron fiecare) la final a apărut pe ecranul aparatului tranzacție efectuata. Din câte știu eu trebuia sa îmi dea 5 bonuri cu câte un pin din 16 cifre. Nu am primit niciun pin psf dar banii mi i-a luat iar vânzătoarea de la magazinul respectiv mi-a zis ca nu are ce sa facă ca probabil e aparatul defect. Și eu ce fac? Rămân cu banii pierduti ca aparatul este defect?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate aparatele astea au un numar de contact pentru asistenta. foloseste l

| dullcat a răspuns:

Buna.Undeva pe aparat trebuie sa fie datele de contact pentru persoana care le detine.Intra in legatura si spune-i ce ti s-a intamplat.Erau si camere video pe acolo?

| Ion976 explică (pentru dullcat):

Camere îți dai seama ca erau era un magazin alimentar dar toate magazinele au camera

| dullcat a răspuns (pentru Ion976):

Atunci ai si dovezi, deci n-ai niciun motiv pentru care sa astepti.Cauta numarul de contact de pe acel aparat si suna.