| minuka a întrebat:

Am inteles ca cei de la avon daca nu platesti o factura trimit firma de recuperare la tine acasa. In cat timp se poate intampla asta ca sa stiu daca pot strange banii. A trecut de atunci 3-4 luni. Sau daca platesc cate putin cand am isi pot retrage plangerea? In felul ca incerc sa achit suma?

21 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trimite cati bani poti dar incearca sa ii trimiti pe toti cat mai repede, am inteles ca vin acasa si daca nu platesti iti iau diferite bunuri de valoare din casa, asa am auzit.

| Stancu_Alina_1996 a răspuns (pentru constantaproca):

Buna ziua! Am si eu o intrebare daca nu platesti factura la Avon si ai cont in banca iti pot retrage banii din cont?

| sorosalina a răspuns:

1 an

| dulcik a răspuns:

Eu nu am platit o factura timp de 4 luni si nu am patit nimic in afara de faptul ca mi-au luat un comision mare dar in rest nu am patit nimic si aveam o suma destul de mare de achitat asa ca stai linistita dar oricum iti recomand sa te duci sa o achiti cat mai repede.Am mai primit si plicuri ca tb sa o achit

| andreeaw a răspuns:

Da, este posibil ca daca platesti putin cate putin, sa platesti penalizari, dar sa nu-ti trimita recuperatorii. in ultima vreme cam in 2 luni de la neplata deja ai dosarul la recuperatori si incep scrisori de amenintare... ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai nene de ce va e frica atat nu ati vazut ca una zice cand va inscrie si alta face cand primesti produsele. O prietena nici nu primea toate produsele si platea mai mult pana i-au venit nervii si nu a mai platit nimic si nu i-au facut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita ca nu cred ca se va intampla nimic am o prietena care a avut o comanda de 15 mil si nu i-a mai pus si nu s-a intamplat nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am de platit la avon 243 de lei si nu colegele nu mi-au dat banii si n-am avut cum sa platesc. ce se intamlpa daca am intraziat 3 luni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o factura la avon in valoare de 268 ron, iar data scadenta era pe 11 decembrie.deja am primit sms-ul cum ca inainteaza dosarul meu nu stiu unde.sincer mi-e cam frica.nu a trecut nici o luna dar nu poti sa stii ce se poate intampla.Imi poate explica si mie ce trebuie sa fac ca sa pot plati esalonat? A, si... o prietena de-a mea a fost reprezentant acum cativa ani si tot asa nu a platit, nu a returnat banii nici in ziua de azi si nu a patit nimic, plus ca laughing mai avea si o factura la Cosmote de 400 ron care ajunsese la 14 mil, i-au dat instiintare din aia de judecata, dar degeaba.nu a patit nimic.Acum ma gandesc pentru o luna, 2, 3... ce se poate intampla? thinking

| AntalDaniel1989 a răspuns:

Deci tin sa te anunt ca si eu am datori la avon de 3300lei adica 33 de milioane si nu au ce sa fac sau prescris datorile din 2009 di in 18/12/2012 sau prescris ceia ce inseamna ca siau pierdut dreptu de a te mai soma dac tu ai buna voie sa le dai bani bine dac nu nu

| Densia03 a răspuns (pentru AntalDaniel1989):

33 de mil? Doamne da ce ai putut sa iei de atâția bani? Valeuuuuu

| Codrina_Aduducai_1985 a răspuns:

O sa te sune casa te intrebe cand platesti nu iti face nimic nu ami ca daca vrei sa mai fi reprezentant tebuie sa platesti iniante...da ar fi bine sa achiti casa nu iti puna penalitatile pacat ca sunt produse foarte faine si ieftine

| madwtza_9512 a răspuns:

Si eu am patit-o cu ei... dupa 3 luni jumate de la data de scadenta am primit de la firma de recuperari o instiintare cum ca sa platesc cat mai repede altfel apar probleme...si am achitat pentru ca mi s-a spus ca nu e de glumit cu ei. Tu suna-i pe cei de la avon si roga-i sa-ti fac o esalonare a platii adica sa platesti in rate cam asa ceva, asta daca ink nu ti-au inaintat dosarul la recuperatori, deci ia si suna cat mai repede! iti doresc bafta, sa rezolvi problema!

| Anamaria9696 a răspuns:

Eu am fost inscrisa de cineva la avon si la un moment dat aia dadea comenzi in numele meu si nu le platea si imi tot veneau hartii acasa dar atat ...am o prietena care are de dat peste 200 de lei de vreo 2-3 ani si nici pana acum nu a platit si nu s-a intamplat nimic

| Ioana_1927 a răspuns:

Nu trimite nici o firma de recuperare...te suna si iti trimite somatii cum ca te ar da in judecata.dar plateste'o cat mai repede...

| Otvos_Rozalia_1995 a răspuns:

Buna. Ce s-a intamplat pana la urma?

| madi_6962 a răspuns:

Io am alta intrebare tot legat de avon.nu mai sunt reprezentant de aproape 3 ani.insa la ultima facutra a fost o problema cu plata.trebuia sa plateasca cineva comanda nu a facuto.in fine.am primit o gramada de plicuri de la recuperatori pana s-a rezolvat problema. factura a fost in decembrie 2007.acum am primit somatii de la o firma de recuperari ca nu am platit factura.deci dupa 2 anul jumate am primit 2 somatii si m-au sunat de nenumarate ori dar nu le-am raspuns si la a 3-a somatie mi-au spus ca e ultima si ca vor inainta dosaru ca sa fiu data in judecata sau ceva de genu.io chitanta logic nu mai am si nici nu mai stiu unde a fost platita.acum ce fac? platesc iar factura ca nu am ce face cu banii? sau stau fara stres ca nu au ce-mi face? ca in fond.nu am semnat nici un contract cu ei in care sa specifice ce se intampla in caz de neplata sau chestii de genu

| Alexandra_Berlogea_1996 a răspuns (pentru madi_6962):

Buna! si eu am patit azi la fel sad am primit plicu ca e ultima data ce se intampla tu ai patit ceva? ce s-a intamplat pana in final? imi e frica

| Alexandra_Berlogea_1996 a răspuns (pentru Alexandra_Berlogea_1996):

E mai multt de 3, 4 luni... dar am vazut raspsunsuri de mai sus ca tot asa au patit si nu stiu ce s-a intamplat...sad

| alinutanebuna0808 a răspuns:

Eu cred ca isi retrag plangerea bafta

| roberta24 a răspuns:

Si eu am o plata de acum un an si eram si lider...dar nu mi s-a intamplat nimic am stat cu frica si inca mai stau mai am 170 ron sper ca nu mi se nu mi se intample nimic am sa platesc eu dar nu stiu cand pop