| Robo2 a întrebat:

Am inteles ca vrea sa se bage o lege prin care cei ce vor sa infiinteze un PFA/SRL vor trebuie sa aiba facultate/liceu? Habar nu am daca era pfa/srl ori liceu/facultate...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am auzit de asa ceva si legea ar fi neconstitutionala, asa ca nu cred ca s-ar adopta, pentru a infiinta o societate comerciala nu se cer anumite studii.
La PFA exista si acum pentru anumite domenii, pentru a fi autorizat trebuie sa ai studii in domeniul respectiv.

1 răspuns:
| AwGenetix a răspuns:

Nu ar fi rau. dar nu va fi asa cel putin la SRL unde ai dreptul la angajați.