| marianvranceanul1 a întrebat:

Am niste timbre romanesti ce fac reo 1-6 lei bucata.Mai an timbre din URSS, polonia si Cehoslovacia.As vrea sa stiu cam cat ar valora.Sunt di anii 60 toate.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti uita intr-un catalog filatelic sau sa te duci la Asociatia filatelistilor din judetul tau, sa le vada unul priceput.

| greyhound a răspuns:

Am fost acum vreo 4 ani cu clasorul lui taicamiu la unu sa evalueze timbreele si mi-a zis ca fac 2-3 sute de mii (vechi). Dar am zis ca mintea si le-am luat acasa si zac printr-un dulap
Cauta un expert sa-ti zica cat valoreaza ca asa nu poate nimeni sa-si dea seama

| LollypopMe a răspuns:

Pai,intreaba pe cineva care e specialist in domeniu

| DontDifferent a răspuns:

Daca sunt din anii '60 iti dai seama ca nu se mai gasesc si ar face ceva banuti
Sincer habar nu am nu ma pricep la timbre
dar sigur vor costa mult pentru. ca sunt valoroase nu se mai gasesc daca is din '50 si in plus ai si din tari straine
funda?happy succes sa; le vinzi