| vladionut94 a întrebat:

Am o dilema foarte mare in legatura cu bani pe care i cheltuim astazi

daca tara noastra este in criza si multe alte tari ca Grecia
daca in tara noastra sa face bani la imprimeria BCR de 1.5.10.50.100 de lei de ce suntem in criza si nu imprimeaza atatea bagnote necesara pana nu am mia fii in criza ca asta nu inteleg
am putea sa facem atatea bani pentru tara dar totusi nu facem pentru tara

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Ce bine ar fi fost sa se tipareasca asa bani dupa bunul plac al unora visatori precum esti tu.mai intai intereseaza te cum si dupa ce.chestii se tiparesc banii si apoi sa mai pui o astfel de intrebare.Banii nu se tiparesc asa precum ai taparii niste banale hartii coloratelaughing

| vladionut94 explică (pentru VadTot):

Inflatia asta ne omoara

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Deoarece fiecare leu trebuie sa aiba o justificare, daca nu o are, creste inflatia si e o mare problema. Oricum, nu te mai gandi la chestiile astea, pune mana pe o carte de gramatica, ai ucis limba romana. N-ai macar o fraza corecta din cate ai scris!