| Edouardjjnn a întrebat:

Am o întrebare, am undeva la 700 de euro toți mărunți de 1 euro și de 2, dar în total valorează 700. Unde-i pot schimba în bani mari? La bancă e închis, dar este un automat pentru monede care e deschis 24 din 24 ..merge oare sa bag direct mărunți în el și sa-mi dea bani mari? Am nevoie de buletin sau card? Îți dă ceva chitanță?

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Doar unele case de schimb schimba monede si ti le schimba mai ieftin, vei lua mai putin pe un euro, asta e. Ai nevoie de buletin la casa de schimb.

| Celcestietot a răspuns:

La o casa de schimb valutar.