| Edouardjjnn a întrebat:

Salut ..sunt în Germania și am undeva la 900 de euro (toate sunt monede de 1 și 2 euro) dar în total sunt 700. Unde-i pot schimba pe toți în bani mari? La banca merge? Am văzut în trecere un automat (la banca la care sunt) și e deschis 24 din 24 ..doar că am văzut alții când schimbă le dă un tichet, dar eu nu am nevoie de el.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si care-i problema? N-ai nevoie de tichet, il arunci dupa ce ai terminat schimbul. Pentru schimb la automat n-ai nevoie de actul de identitate.

| Edouardjjnn explică (pentru Ioandelasal):

Bagi mărunți și îți dă hârtiile direct?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Edouardjjnn):

Da, asa este.

| Frank51 a răspuns:

Monede mari sunt convins că ți le schimbă la bancă. Le poți folosi și la magazine, nu sunt atât de mici încât să dureze mult să le numere.

Poți încerca să schimbi și pe la magazine, ia legătura cu șeful de tură din ziua în care mergi, și posibil să schimbe o parte din ei, și repeți procedura la alt magazin.

| Edouardjjnn explică (pentru Frank51):

Treaba e ca la banca e mai ușor..acum e închis.dar automatul e deschis 24 din 24. dar nu știu sigur dacă trebuie card sau buletin.și nu-mi trebuie tichet.

| Lukasssz a răspuns:

Du-te la banca

| Edouardjjnn explică:

700* nu 900.