| House99 a întrebat:

As dori sa vand un pian de concert, italian vechi de 150 de ani.As dori sa imi estimati cam la ce pret as putea sa il vand.happy

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Trebuie sa scrie si firma pianului.
Ca pret, iti dau un exemplu sa-ti faci o idee cat ar putea avea valoarea acestuia.
Eu detin o masina de cusut din 1905, firma Gritzner cu printura din aur pur si valoarea ei este de aproximativ 100.000 euro.

Cauta pe internet si vei vedea ori la magazine cu antichitati.

Desi cu ani in urma s-au stopat astfel de vanzari din cauza fraudei, oameni care minteau ca au obiecte/mobila antica cu diferite inscriptii din aur/argint si astfel incasau suma respectiva!

Poti incerca pe site-urile cu licitatie din strainatate pentru a lua un pret bun pe ea, in Romania slabe sanse.

| VadTot a răspuns:

20 000 mii de euro...dar de ce vrei sa l vinzi? Scoate l la licitatie..si nu uita sa l chemi si pe Dan Diaconesculaughing

| shippuden a răspuns:

Ohooo.....cu mult surprise

| House99 explică (pentru shippuden):

Daca poti sa si estimezi ai fundahappy

| shippuden a răspuns (pentru House99):

Ai putea sa-l duci la muzeu sa faci niste bani frumosi

Răspuns utilizator avertizat
| djacido a răspuns:

Ce firma e? E in stare buna? Mai functioneaza?

| House99 explică (pentru djacido):

Firma nu o stiu. Este intr-o stare buna este doar dezacordat.

| djacido a răspuns (pentru House99):

Hai sa zicem ca pretul ar fi intre 1.500$ si 4.000$.Uita-te peste tot si cauta numele firmei si anul fabricatiei, sunt foarte importante si lasa un mesaj.