| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema, cineva din alta tara vrea sa-mi puna o suma mare de bani pe cardul meu BCR, banii cand ajung pe card ii pot scoate pe toti odata? Pot fii scosi de altcineva in afara de mine? Banca intreaba ceva despre suma de bani?

Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Limita la bancomate este de 3000 de lei.
Trebuie sa suni la banca sa ridici limita de pe card pentru ziua respectiva.
Si pentru incasarea la ghiseu daca este vorba de sume mai mari de 10.000 de euro trebuie sa anunti banca inainte.

Banca intreaba, pentru ca pe formular trebuie trecut motivul.
Poti trece ce vrei tu, donatie, datorie...

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te intreaba nimic banca despre bani.
Poti sa scoti tot ce vrei tu din contul tau.
Da, daca cineva are cardul si pin ul ii poate scoate