| Alexboss121 a întrebat:

Am o sansa sa vand tot ce am aici la pretul de 350 de lei?
https://imgur.com/a/VQRf1Fg
https://imgur.com/a/DeQrEzE
https://imgur.com/a/VNOGP3m

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai sansa sa le vinzi "en gros" unei firme de service laptop-uri si calculatoare, care au multe comenzi.
Le faci o oferta "totul la 100 euro", iar 350 lei obtii si dupa negociere.winking

Ai grija ca, marfa sa fie functionala, altfel risti sa mergi tu la "depanare"!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ca daca ai scrie si denumirile corect ai obtine si mai mult. Exemplu: i5-345 gen 3, 10 Ghz nu exista! Am gasit i5-3450. Despre ala este vorba? Daca da, spre exemplu, pe mine m-ar interesa. Unde le gasesc? Mai sunt si alte lipsuri: baterie laptop la care nu i-ai scris modelul. La Lenovo sunt zeci de modele (ca si la alte marci). Placa video la care nu i-ai scris modelul ca sa stie omul latimea de banda.

| Alexboss121 explică (pentru Salontanul):

Multumesc, o sa actualizez!

| Salontanul a răspuns (pentru Alexboss121):

Nu mi-ai raspuns unde le gasesc! Un link, te rog!

| Alexboss121 explică (pentru Salontanul):

Le am luat de la o firma unde s o desfiintat si mi o dat mie toate piesele(voia sa dea foc la tot)

| Alexboss121 explică (pentru Salontanul):

Daca vrei sa cumperi da mi mesaj pe insta alexkng0

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să vinzi este un act de comerț, care nu se bazează pe
șanse ci pe acțiuni specifice. Să faci o ofertă de
vânzare care să ajungă la un cumpărător.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cred ca da.