| NicuMan1996 a întrebat:

Am pierdut la aparate online tot ce am strâns cu greu în 3 ani, 22.000 de lei, m-am imbatat in cateva seri si nici nu mi-am dat seama ca am jucat toti banii, sunt complet disperat, am jucat la recuperare, dar am avut pierderi și mai mari, abia ce mai am bani de mâncare, sunt terminat, am rate la banca, datorii nu știu cum sa fac ma simt ca ultimul om, dacă m-ar putea ajuta cineva cu un sfat as rămâne profund recunoscător. Va mulțumesc

9 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ce sfaturi mai vrei după ce faptul s-a consumat?

Numai eu știu câte "incorect" și "nefolositor" mi-am luat de la dependenții de jocuri de noroc cărora le spuneam că jocurile de noroc îi vor aduce în sapă de lemn pentru că statistic vorbind șansele să câștigi pe termen lung sunt infime.

Asta este acum, banii s-au dus și soluții magice să-i recuperezi nu există. Sper măcar că ți-a venit mintea la cap și nu vei mai paria un leu în viața ta.

| NicuMan1996 explică (pentru johnnny123):

Încă am impulsul sa ma joc ca poate recuperez ceva, deși sunt la pământ răusad

| MrAM a răspuns:

Cati ani ai, ce studii ai, ce lucrezi si unde locuiesti?

| Zoltán_Csáki_1972 a răspuns:

Dacă cauți un job pe net care te poate ajuta să aduni în timp banii, i-ți propun eu unul. Poate te va ajuta.
Detalii pot trimite pe email.
castig.net.online@gmail.com

| AmsiUitat a răspuns:

Mno bine? nasol acum dar gandeste-te cand o sa fi realizat si o sa vina ziua aia nu te stresa doar dai inainte si o sa le povestesti la toti cum ai pierdut 22000 de mii de lei. Toata lumea va fi gen omg cat de tare e omu adica chiar si dupa atata pierdere tot a ajuns bine, woww jos palaria.

| RazvanRO6969 a răspuns:

Poti sa te mai imprumuti o data sa joci sa incerci macar sa recuperezi putin sa ai cu ce sa incepi. daca ajungi sa fi pe plus te opresti si achiti cat poti din datorii si iti iei viata de la capat. din acel moment trebuie sa nu te mai atingi de aparate, deoarece ele pentru asta sunt facute, sa iasa in castig pe termen lung.
PS: Nu iti spun sa te reapuci de aparate, ci doar sa mai joci pana macar sa iti achiti datoriile. Cel mai bine era daca nu jucai deloc, ca nu s-a imbogatit nimeni din aparate, dar daca tot ai inceput, macar sa ajungi in punctul in care sa ai din ce sa traiesti.

| johnnny123 a răspuns (pentru RazvanRO6969):

Tu realizezi cât de absurd este să sfătuiești un om care tocmai și-a pierdut toți banii să mai împrumute niște bani și să încerce să joace în continuare poate-poate câștigă?

Ai luat în calcul și varianta (foarte probabilă) în care ar pierde și banii împrumutați? Atunci ce va face?

Este ca și cum ai sfătui un dependent de heroină aflat în sevraj să mai bage câteva doze de heroină ca să poată să reziste.

| RazvanRO6969 a răspuns (pentru johnnny123):

Pai daca pierde banii aia se mai imprumuta o data si ii castiga la loc, si daca nu, face tot asa pana isi achita datoriile. Dupa ce isi achita datoriile poate sa nu mai joace, eu asa am facut si multi prieteni de ai mei care erau dependenti de aparate asa au iesit din gaura. Au tot jucat pana au ajuns sa isi achite suficient de mult din datorii cat sa poata sa traiasca o viata normala si dupa n au mai jucat niciodata.

| johnnny123 a răspuns (pentru RazvanRO6969):

Aham, deci se împrumută la nesfârșit și joacă până când își recâștigă banii.

Eu te întreb ce se întâmplă atunci când va pierde și toți banii împrumutați așa cum i-a pierdut și pe ăștia, când nu-l va mai împrumuta nimeni, iar creditorii îi dărâma ușa și-i rup picioarele ca să le dea banii înapoi.

Ce face atunci? Își vinde un rinichi? Fuge în Mexic?