| skyrim2 a întrebat:

Salutari, ce părere aveți despre asa zisele aparate? Păcanele? Ce sfaturi îmi puteți da sa renunț ca nu mai am bani nici sa îmi cumpăr o pâine măcar și sunt ingropat în datorii, am jucat odată sa vad cum e acum ceva timp în urma și norocul a fost sa îmi plătească 40.000 de lei atunci și mi-a creat dependenta, nu credeam când auzeam pe cineva, când zic ca nu mai joc cum am prins bani ii bag și asta mai mult în cazinouri online, am pierdut de 3 ori suma menționată și am ajuns plin de datorii cum nu credeam vreodată, cum scap de dependenta asta nenorocita? Ce experiente negative ați avut din cauza lor, cât de mare a fost pierderea? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Păcanele? Ce sfaturi îmi puteți da sa renunț ca nu mai am bani nici sa îmi cumpăr o pâine măcar și sunt ingropat în datorii"

in situația dată, joacă in continuare, fă un credit pe măcar douăj-de-ani, poate-poate câștigi și tu ceva...

| skyrim2 explică (pentru sierra1):

Îți înțeleg ironia și nu ți as dori sa experimentezi situația, cândva eram ca tine ziceam ca eu nu niciodată, îți manipulează teribil creierul aceste aparate și ești prins în propriul lor joc, nu îți doresc sa trăiești asta

| sierra1 a răspuns (pentru skyrim2):

Păi cât de greu ar fi să faci stânga-mprejur in fața ușii și să nu intri?
zero greutate

Deci faza cu "manipularea" nu prea ține...

| Freya1 a răspuns:

Este un om (roman)pe Youtube ce deține în lume cazinouri de tot felul și îți explica el, patron de cazino cum aparatele provoaca dependenta și cum nu sunt făcute ca să câștigi.O sa analizezi altfel lucurile dacă îl urmărești un pic.

Și încearcă și un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slava Domnului, nu am jucat niciodată la păcănele și nici nici nu intenționez să o fac.

Dependenta de orice trebuie tratata la un psiholog, prin ședințe de psihoterapie.