| TruLove a întrebat:

Am si eu cateva intrebari. dupa cat timp de la terminarea liceului ma pot angaja? am dat si bacul. vreau sa lucrez intr. unsupermarket la casa.ce trebuie sa stiu? ce ma intreaba la interviu? si de ce apare intotdeauna pe ecranul casei de marcat ce rest trebuie sa dau? adica de unde stie casa de marcat asta? daca am probleme cu matematica sa nu ma angajez?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti trebuie ceva relatii ca sa ajungi la o casa de marcat. Daca nu stai bine cu matematica mai gandeste-te si la alta meserie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai diploma de bac te poti angaja, fara bac rar o sa te accepte careva,
.

la un supermarket o sa te angajeze prima data la aranjata marfa nu la casa de marcat.

Si chiar ai pus intrebarea "de unde stie casa de marcat" Pai crezi ca e asa de greu sa faca o scadere? Nu ai pus mana niciodata pe un calculator?

| WarriorCat a răspuns:

Angajeaaza-te.
Trebuie sa stii sa vorbesti cu clientul, cand sa ti se dea un produs sa stii unde este codul de bare, ca sa il scanezi...
Te intreaba daca ai experienta sau nu.
Daca trebuie sa ai de platit 33 de lei si dai o bancnota de 50 lei, scrii la tastatura sau ce o fi aia cat ti-a dat si ecranul casei iti arata cat rest trebuie sa ii dai inapoi.
Casa de marcat este inteligenta laughing.
Nu cred ca daca ai probleme cu matematica sa nu te angazezi. Scaderea, adunarea si inmultirea nr mici iti vor fi de folos.

| Henriette1165 a răspuns:

Te poti angaja de cand termini liceul, cel putin asa am auzit.