| Gicalaur a întrebat:

Am si eu o nelămurire, am facut un dosar de credit pentru prima casa sa acceptat, am gasit casa am facut antecontractul si vanzarea se va face in vara, precizez ca dosarul la banca este facut in toamna, intrebarea este următoarea: dacă in momentul cand se va face vanzarea cumpararea venitul meu scade față de atunci când am depus dosarul la banca in toamna, o sa mai vireze banca bani la dezvoltator? Vreau să îmi răspundă doar cei care au fost in situatia asta sau stiu sigur sigur. Va multumesc!

1 răspuns:
| Holiday a răspuns:

Evaluarea ta dpdv financiar e valabila 3 luni. In consecinta, inainte sa-ti acorde creditul, banca iti va face o noua evaluare financiara. Daca veniturile tale scad pana atunci si valoarea maxima a creditului pe care ti-l acorda va fi mai mica.