| Rapper96 a întrebat:

Am si eu o problema. Pot rezilia abonamentul daca nu s-a terminat? Adica am facut o prelungire pe 2 ani. Si acum mai am vreo 5 luni in fata pana expira, dar vreau sa trec pe cartela. Pot sa il reziliez de acum fara sa platesc ceva in plus?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

NU! Daca vrei sa reziliezi contractul inainte de termen pe cale amiabila trebuie sa platesti abonamentul pe restul de 5 luni ramase si apoi il reziliezi! dar daca tot il platesti mai bine stai asa inca 5 luni si dupa aceea te muti cu tot cu numar pe cartela reincarcabila sau in alta retea.

3 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Eu cunosc doar la Vodafone ca se poate ...eu asa am facut si nu am avut nevoie decat sa merg la reprezentanta sa fac o cerere si am pastrat numarul initial si acum sunt pe cartela!

| puker a răspuns:

Fara sa platesti ceva in plus mai greu...trebuie sa fi bun negociator happy.

| Ionut01 a răspuns:

Nu ai cum doar la sfarsitul abonamentului poti sa treci pe cartela
fundita?