| alxp a întrebat:

Am facut abonament de internet mobil pe stick la Vodafone si vreau sa reziliez contractul pentru ca nu imi mai place. am pe 2 ani si au mai ramas doar vreo 6 luni din el. il pot rezilia de acum sau trebuie sa astept? sau daca nu, macar sa il schimb?

5 răspunsuri:
| baiatuucupizzza a răspuns:

Suna la *222 si intrebi acolo dar insisti ca nu sunt asa de prosti sa termine cu clientii. spune-mi si mie te rog ce nu iti place ca si eu vreau sa imi iau un stick de internet mobil de la ei?!

| alxp explică (pentru baiatuucupizzza):

Pai in primul si primul rand au limita de trafic, eu am de 2GB si nu imi ajunge; in al doilea rand dupa ce depasesti limita ori platesti in plus ori iti scade viteza ( eu am ales sa imi scada viteza, depinde de abonament, eu am viteza in jur de vreo 2 Mbps si dupa ajunge pe la 150 -200 Kbps) si in al treilea rand mai face figuri nu se conecteaza pierzi o gramada de timp pana se conecteaza sau se deconecteaza singur asa din senin. singurul lucru bun e faptul ca ai semnal tot timpul indiferent de vreme. la mine poate sa fie afara cum o fi ca tot am semnal. atat. in rest, e varza nu merita

| baiatuucupizzza a răspuns:

Si in cat timp ti se descarca traficul initial? iti scade viteza pana la cati kb/s?

| mixxjim a răspuns:

Poti rezilia contractul dar tot trebuie sa platesti abonamentul pe lunile ramase sad. de schimbat cel mai bine suni la ei, la *222 sa vorbesti cu un operator si-ti spun ei cel mai bine ce optiuni ai.

| Masterk1ll a răspuns:

Proasta alegere ai facut ...fie astepti finalul ...fie platesti ceva si il inchizi happy