| Daniel26 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a renunta la un abonament la internet/Vodafone, incheiat pe 2 ani care expira intr-o luna? Vreau sa am in continuare internet dar sa trec pe cartela, abonamentul nu-mi mai este necesar?

Stie cineva cum se procedeaza? daca trebuie sa platesc vreo taxa etc. Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca expira nu se plateste nici o taxa. Vezi in contract daca nu exista vreo prevedere privind prelungirea tacita a abonamentului, daca nu este denuntat expres de tine si daca exista va trebui sa le trimiti o instiintare ca nu mai vrei sa-l prelungesti dupa expirare. Daca nu exista asemenea prevedere atunci contractul se va termina la data expirarii si ramane la aprecierea ta sa-l prelungesti, sa inchei un nou contract ori sa treci pe cartela prepay. Numai bine!

| claudiea79 a răspuns:

Mergi la reprezentanta Vodafone si intrebi acolo ce trebuie sa faci

| Daniel26 explică:

Multumesc pentru. raspunsuri. Cei de la reprezentanta mi-au zis ca va trebui sa sun la Vdf. cu o luna inainte si sa-i notific cu privire la decizia mea. Am intrebat de taxe suplimentare anterior, gandindu-ma ca trecerea la Cartela Internet se taxeaza. Sper sa nu...

| aleksa a răspuns:

Daca iti expira abonamentul intr-o luna, atunci asteapta sa expire, si anunti ca nu vrei sa mai prelungesti contractul cu ei. (modemul oricum il pastrezi).si se gasesc cartele reincarcabile tot la ei... dar nu platesti nici un fel de taxa