| nosferatu15 a întrebat:

Am un card de la Banca Transilvaniei si as vrea sa depun niste bani in cont. Este posibil sa ii depun si prin intermediul altei banci sau alte mijloace?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Asta se numeste ''alimentarea contului'' si se poate face de la orice banca.problema est ca daca o faci prin alta banca decat cea la care ai contul, va trebui sa o faci prin''ordin de plata'', operatiune care iti va scoate ceva bani in plus din buzunar[comisionul].tot mai rentabil este sa alimentezi contul printr-o sucursala a BT.

2 răspunsuri:
| Andrei2458 a răspuns:

Ai gandit cand ai intrebat? Scuze ca zic asa.
Dar ii exact cum ai vrea sa platesti factura la curent si merg si dai banii la cablu.
Pai fiecare banca are propriile resurse si nu isi imprumuta intre ele.
Deci NU!

| nosferatu15 explică (pentru Andrei2458):

Eu ma refeream daca exista vreo banca in care poti sa depui bani indiferent de la ce banca este cardul respectiv.