| Jpcooperfan a întrebat:

Am un cont de utilizator pe Scribd si se pare ca in fiecare luna imi sunt extrasi bani din cont pentru abonament. As vrea sa inchid abonamentul, dar nu imi aduc aminte pe ce adresa de email era facut contul. Cum as putea afla?

4 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Încearcă să scrii toate e-mailurile pe care le ai și poate vezi cu care ai făcut contul, apoi faci pașii pentru a recupera parola. Daca nu reușești, poți să încerci și alta metoda. Am pățit și eu asta și nu am mai reușit să mă conectez la acel cont. Că sa scap de problema, de fiecare dată când intrau bani in cont, ii scoteam imediat sau ii transferam în alt cont bancar și lăsăm contul fara niciun ban, iar când cei de la Scribd voiau să retragă bani pentru abonament, nu aveau de unde. După mai multe luni in care nu au avut cum să extragă acei bani, mi-a fost anulat contul și am scăpat de "datorii".

| Anonimul151 a răspuns:

Dacă ai mai multe adrese de email poți încerca să le pui pe toate pana vezi ca te poți conecta. În caz ca ai mai multe conturi free, poți încerca pana găsești contul de pe care îți retrage banii. Și după poți anula abonamentul.

Dacă chiar nu știi adresa de e-mail nu știu cum se poate rezolva. Încearcă sa ii contactezi pe e-mail pe cei de la Scribd.

| Jpcooperfan explică (pentru Anonimul151):

Am incercat sa ma conectez cu toate adresele de email pe care mi le amintesc, dar aparent nu este corecta parola. Am apasat pe *am uitat parola*, dar tot astept email-ul ca sa o schimb, și nu primesc nimic.
Intre timp le-am dat un email si celor de la Scribd.

| Anonimul151 a răspuns (pentru Jpcooperfan):

Atunci nu știu sincer... Așteaptă un răspuns de labcei de la scribd, probabil îți vor răspunde...