| BlackEdy a întrebat:

Am vazut ca in tarile precum Franta,Germania,Suedia se mareste alocatia in functie de copil.Dar vreau sa stiu daca se mareste pentru fiecare copil,, adica in Germania la 3 copii e 498 de euro, e pentru toti trei copii sau doar pentru unu?

2 răspunsuri:
| Scremer a răspuns:

Nu stiu sigur in mod normal ar trebui sa fie pentru fiecare dar poate ma insel dar mi se pare ca trebuie sa ai si cetatenie germana sau cea in care mergi vreo 5 ani ca sa ai alocati ela copil

| Florincrap a răspuns (pentru Scremer):

Nu,poate avea si cetatenie romana ca sa primeasca alocatie. Se numeste alocatie europeana si este un drept al lui/ei ca si cetatean UE.