| LanguageMaster a întrebat:

De ce țările NATO precum Franța, Germania și Italia le vând rușilor tehnologie pentru fabricile de armament dacă ei nu sunt țară NATO?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de unde ai luat aceasta informatie dar nu cred ca in prezent mai vand, avand in vedere sanctiunile aplicate Rusiei.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Business is business.

| minrest a răspuns:

Nu le vand, rusii sunt mult in urma tarilor occidentale in materie de armament, ei in general vand armament celor carora nu vor sa le vanda occidentalii.

| minrest a răspuns (pentru minrest):

Si nu pentru ca nu sunt in NATO! Ce conteaza asta? Nici Arabia Saudita nu este, si multe alte tari, dar primesc si armament, si tehnologie. Pentru ca rusii sunt adversari ai vestului.

| laSoledad a răspuns:

Buna intrebare.
As zice ca pentru bani.

| WIZARD94 a răspuns:

Pentru ca NATO stie ca rusii sunt mai buni si nu trebuie sa se puna cu ei dar le vand ca sa fie o intelegere intre RUSSSIA si NATO ca russia este oarecum sefa peste noi si furnizeaza gaze naturale pentru majoritatea tarilor din Europa dar si pentru bani