| aneisaod a întrebat:

As dori sa-mi deschid pe Instagram o pagina legata de vanzarea unor haine pictate manual de catre mine doar ca nu stiu cum pot sa incep, cum sa fac cu livrarea, promovarea pentru a creste.Credeti ca merita? Se castiga ok? Sunt persoane de pe aceasta pagina care au facut si ele asa ceva?

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Din lectiile de econimie citite de mine poti face asa:
Te mulezi pe dorințele oamenilor, a cumpărătorului legandu te de anumite preferințem gen romantice. Si alegi vrro 3 teme cu 2 modele la fiecare gen. Romantic - 2 tricouri, unu pictat cu... o inima si înăuntru B+M si altul cu... 2 oameni pictati de sex diferit gen unul cu blugi însemnând baiatul si fata cu fusta (si ca fundal locul unde ti-l ceri ei, langa un lac) si la fel si pentru celelalte teme. Le faci sau găsești alta modalitate si faci o poza la creațiile tale, o poza cat mai profesionala.
Reclame poti face singura pe grupurile de Facebook de... mame, de timp liber de olx sau vanzari cumpărări. Si pe Instagram plătești cu bani reclama sa apara la cat mai multi oameni, dar faci asta si pe Facebook. Impactul ca un om sa cumpere ceva e mai mare le FB.
Livrarea, daca totul merge bine inchei un contract cu o firma de colete suni si ceri un parteneriat si de acolo de indruma ei. Daca nu mergi la Posta Romana si pui tu manual coletele la un pret mai mic fata de fan courier.
Merita doar daca esti ingenioasă si originala intr-un mod placut nu sofisticat. Se câștigă ok fata de calitatea desenelor si pretul ce il pui dupa. Iti faci neaparat un plan de afaceri inainte, un tricou alb sa il cumperi 15 lei, pictatul 5 lei, trimisul 6 lei, 26 lei lucratul tau aproximativ si tu sa zic vinzi cu 30-40. Iesi cu 3 respectiv 13 lei mai mult, dar schema asta depinde de tine. Multa bafta si merita de ce nu

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merită, niciodată nu strică un ban de buzunar în plus. De câștigat câștigi în funcție de cât de mult muncești pentru acele tricouri, de cât de cunoscută devine pagina etc.
Cunosc doar persoane care mai vindeau cărți pe story, pentru că nu le mai trebuiau.
De livrat le livrezi prin poștă presupun, clienții trebuie să îți dea adresa lor și tu le trimiți tricoul.

| soniaaa23 a răspuns:

Buna, si eu vreau sa ma apuc fix de acelasi lucru dar nu de haine pictate manual, de haine sh, eu zic ca merita, avand in vedere va sunt pictate manual si daca le si pictezi frumos, castigi bine daca te straduiesti si le pui la un pret destul de bunicel

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru soniaaa23):

Exista clar piata pentru asa ceva.
Si eu vreau sa ma apuc dar nu am gasit de unde sa iau marfa.
Nu ma intereseaza sa cumpar la kg jeguri?