| flori_8244 a întrebat:

As vrea sa-i intreb pe cei care sunt din Ploiesti daca stiu de unde pot cumpara spray pentru autoapararare, contra cainilor vagabonzi etc.Am vazut la jurnal acum vreun an, un reportaj despre magazine specializate din Bucuresti

Răspuns Câştigător
| gabrielgypps a răspuns:

La orice magazin de arme. intreaba pescarii, acestia stiu magazine pescaresti iar cei de la mag pescarestii sigur stiu de cele cu arme, sau sunt in acelasi loc. pentru caini i-ti recomand ceva mai bun. emitator de ultrasunete, se gasesc pe net, sunt cu baterii, sunetul nu este perceput de auzul uman. in caz ce ai caini in preajma apesi botunul si acestia o sa fuga de tine. spray-ul in schimb te poate afecta pe tine sau pe altii din jur, vine politia, blabla.