| raulfeel a întrebat:

As vrea sa imi deschid o afacere cu etnobotanice. Cum sa fac?
1. Ce fel de domeniu de activitate trebuie sa am, si unde merg sa imi fac actele? in afara de actele pentru firma, imi mai trebuie ceva avize?
2. pot sa fac fara sa am un spatiu al firmei, de unde sa vand, ci doar de acasa sa dau bon fiscal si atat?
3. unde pot gasi produse din astea la pret de producator?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te-ai trezit foarte tarziu, in prezent nu prea se mai poate. Majoritatea consiliilor locale din municipii si orase au adoptat hotarari de interzicere a tuturor substantelor etnobotanice. Mai mult, in luna iunie a.c. Senatul a adoptat o lege de interzicere a tuturor, cu pedepse foarte aspre, in prezent legea se afla la Camera Deputatilor si cred ca va fi adoptata in luna septembrie si imediat promulgata de presedinte. Numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Lasa etnobotanicele pentru ca ai sa ajungi vai de mama ta

| BigV a răspuns:

Urat... exista si alte afaceri profitabile si legale... numai la smechereli va sta gandul!

| dianacool a răspuns:

Buna.Iti spun sincer acum.Am un var care are aceeasi problema.Iti spun tot ce s-a intamplat.Si-a deschis aceasta fabrica in 2009 se numea space puff. Dupa 1 an jum a fost amendat 10000 euro.A fost dus la politie si 3 luni a stat in arest.Nu face prostia asta te rog din tot sufletul, eu ti-am dat un sfat acum e problema ta ce decizi acum chiar daca vrei sa imi dai funda sau nu nu conteaza ti-am zis asta pentru binele tau.La revedere

| BubblesDoubleS a răspuns:

Imi pare rau sa te anunt da e ilegal.
Si-apropo...ti-ar placea sa vezi vieti distruse? Nu d-aia da contrubui la distrugerea lor in loc sa-i ajuti.

| Krmen14 a răspuns:

Lasatewinking

Răspuns utilizator avertizat
| OAANAM a răspuns:

Te-ai tacanit de tot la cap?

| raulfeel explică:

Vorbiti prostii, credeam ca va pricepeti careva. in fiecare oras sunt deschise astfel de magazine, care dau bon si chitanta si politia sta afara si nu are ce sa le faca. doar verifica daca nu intra acolo copii caci lor nu le este permis. afacerea merge struna.