| Diiispe a întrebat:

As vrea sa stiu cum se calculeaza al-13 -lea salar? big grin
sper sa ma puteti ajuta.

2 răspunsuri:
| iann a răspuns:

Buna, in cele mai multe cazuri el se ofera pana la un salariu de baza mediu lunar realizat in anul pentru care se face plata.
Mai exact al 13 salariu reprezinta o premiere din partea conducerii companiei pentru reusitele acesteia pe parcursul unui an. De regula aplicata pentru a stimula angajatii. Deci ..in mare raspunsul este: aproximativ salariul pe care il ai tu pe o luna. happy Cred ca e ok ce ti-am spus mai sus, pentru ca din cate stiu eu nu exista o norma care sa specifice exact sau sa oblige angajatorul sa plateasca al 13 salariu.

| Diiispe explică (pentru iann):

Multumesc mult, mai am un dubiu. oare si daca a lucrat numa 7 lunii o sa il primeasca? adica s-a angajat numai de 7 luni, nu a lucrat tot anul. big grin