| Giulia97Anna a întrebat:

Ati avut de a face cu fenomene paranormale reale, din viata voastra? scuze categoria

27 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Banuiesc ca traiesti in Romania da?
Ce alte fenomene paranormale mai vrei decat ce se intampla la noi in tara?

| MiReLfRuMuSeLu a răspuns:

Dar ce ai patit? Sunt curios.Si eu am avut dea face cu o fantoma.chiar pe scara mea.In sighetu marmatiei blc 23 am aparut si pe tv sighet. Tatal meu filma in fiecare zi scuterul, care este in scara si camera filma sa vadem daca ii fura cineva scuterul sa stie cine a fost.intro miercuri a descoperi o forma de om langa usa noastra in urmatoarea saptamana tot miercuri a aparut pe tavan si s-a dus pe langa scuter, arata la fel leit ca un soricel.nici nu am mai iesit din scara atunci can am vazut.

| Giulia97Anna explică (pentru MiReLfRuMuSeLu):

Pai o fantoma nu am vazut, inca?! Dar mi s-au intamplat lucruri bizare.De exemplu in casa in care a murit bunicul meu,intr-o camera alaturata am vazut o umbrela jos si am pus-o pe masa,dupa putin timp era jos,in casa eram doar eu si sora mea,si am intrebat-o daca ea a a pus umbrela jos,dar nu a fost ea,si nu,nu mintea,nu e genul sa minta.Iar dupa acee ea s-a dus in camera alaturata, si a inchis usa. Dupa cateva minute ea vine si ma intreaba de ce am batut in usa, dar eu nu batusem in usa.S-au intr-o seara am dormit acolo, a trebuit sa bag ceva in priza si cand m-am intors pe masa s-a miscat o hartie, si nu, nu am venit cu viteza pur si simplu am mers usor.Si nici geamul nu era deschis, asta m-a speriat putin.A da si chestia cu umbrela, am mai pus umbrela pe masa mereu cand o vedeam jos, dar mereu am gasit-o jos...

| MiReLfRuMuSeLu a răspuns:

Wow,pai inseamna ca chiar ai fantome in casa.

| Giulia97Anna explică (pentru MiReLfRuMuSeLu):

Eu nu locuiesc in casa unde a murit bunicul meu.Eu locuiesc la bloc.Desigur ca si aici s-a intamplat ceva bizar, bine nu foarte ciudat.In camera mea s-a nascut o fetita acum 14 ani.Ma bucur ca nu a murit cineva. Apropo bunicul meu nu a murit in casa a murit afara, a cazut in zapada (era iarna, asta s-a intamplat anul trecut)si a facut stop cardio-respirator.Imi amintesc perfect cum s-a intamplat. Tata a venit acasa si i-a spus ceva mamei, si dupa el a plecat.Mama m-a strigat repede si a zis sa vin repede sa ma imbrac, ca s-ar putea sa fi murit bunicul.Am mers repede eu cu parintii si am ajuns la locul respectiv.Era bunica si unchiul meu acolo, unchiul meu incerca sa-l resurciteze pe bunicu, acele scene m-au infiorat foarte mult, mai aveam putin si cadeam jos.Am plecat de acolo si am iesit la poarta trebuia sa soseasca ambulanta.Nu stiu cum am putut sa rezist acelor clipe infernale.Nu stiu ce m-a apucat ca am vazut o pisica de a bunicii, si parca impinsa am luat-o in brate, dupa ce-am luat-o in brate ea m-a zgariat, de mi-a curs la sange de nu pot sa-ti spun, ma zgariase pe mana.Imi curgea sange, sangele curgea pe zapada(da acum suna ca povestea albei ca zapadei). Deoadata cainii din curte au inceput sa latre la fel si ai vecinilor.Acele clipe au fost infernale.Inainte de inmormantare, seara am dormit acolo la priveghi.A trebuit sa ies afara, cand am calcat in locul unde bunicul cazuse si a si murit, m-a intepat inima, si pentru cateva clipe nu mai puteam sa respir.Nu mai spun ca dupa aceea l-am visat de multe ori.Insa mereu il visam fericit, vorbea cu mine. Daca vrei pot sa-ti zic ce i se intamplase surorii bunicii, in noaptea cand ii murise sotul, s-au despre fata ei care a avut si ea intamplari bizare.

| Giulia97Anna explică (pentru MiReLfRuMuSeLu):

A si inca ceva.Intr-o zi eram la scoala, si eram in clasa cu colegii mei stateam in banca si deoadata pparca ceva ma apuca de piciorul stang, asta s-a mai intamplat o data, tot in clasa.Mentionez ca scoala este destul de veche, a fost construita pe la sfarsitul lui 1800.Si inca ceva cand eram in fata scolii am auzit cum cineva ma striga, nu ma striga dupa nume ci dupa porecla, cand m-am intors nu era nimeni afara, asta s-a mai intamplat o data, tot in fata scolii.Bine poate ca mi s-a parut, dar am vrut sa stii si tu si sa-ti dai cu parerea.

| Giulia97Anna explică (pentru MiReLfRuMuSeLu):

O sora de-a bunicii mele azi mi-a zis ca in seara cand sotul ei e murit langa canal l-au gasit oamenii acolo se crede ca ar fi fost omorat, dar nici in viua de azi nu se stie cine l-a omorat. In fine in seara aceea ea a auzit usa cum se inchide si deschide si parca cazand ceva jos ea se duce dar nu a gasit nimic, crezaand sa barbatul ei era beat si o fi cazut. Dar asta nu e nimic ea a mai zis ca dupa aceea a auzit si pasii lui mergand prin curte, s-a dus afara si in drum si mai incolo in drum si nimic, si i-a venit asa in minte ca el poate se dusese la un om sa munceasca si joi sa-si ia cizme, sau pantofi, si chiar joi l-au adus de la morga si ia-u lu-at cizme sau pantofi, o fata de a ei spune ca si ea a auzit pasii tatalui ei pana la 40 de zile, ruda asta a mea a murit de mult acum 15-16 ani. Iar o fata surorii bunicii mele a petrecut revelionul in casa acolo si toti stateau in camera cand usa se auzise ca se deschisese dar nu s-a deschis, si toti musafirii erau in casa, sau intr-o zi cand s-a deschis geamul l-a inchis si dupa aceea s-a deschis usa, a inchis usa si s-a deschis geamul. iar sotul ei a dormit in casa si a stins becul si s-a aprins singur bine aici cred ca era stricat becul, dar totusi?

| Pizza1Steve a răspuns:

În opinia mea nu dar m-am uitat pe YouTube la documentare despre slender... Așa că am decis să caut și eu aceste creaturi. Am ieșit ieri afara într-o pădure cu aparatul de fotografiat și eram cu un prieten care neam făcut poze dar creaturile paranormale nu le-am găsit exista aceste dovezi 0% dovezi

| alex_3477 a răspuns:

Acestea de cele mai multe ori sunt create de imaginatia noastra big grin nu te mai uita la filme de groaza, uitate numai la comedi si vezi ca uiti de ele fenomene. OK? Daca nu bagi in seama acest subiect nu te va afecta in viata asta, dar cu cat vrei sa aflim mai multe cu atat de va "bantui mai mult".

| Armenica a răspuns:

Da,am avut parte de asa ceva...si nu imi mai doresc sa am vreodatahappy

| Giulia97Anna explică (pentru Armenica):

Imi poti spune si mie? Daca vrei, nu te obliga nimeni.

| Armenica a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Da...a murit unchiul meu in accident de masina..si stii cum se zice ca vine sufletul "in vizita".Si intr-o seara stateam in camera cu maica mea si usa s-a deschis sau mai bine zis s-a intredeschis si am simtit o adiere usoara de vant rece.Eram singure acasa asa ca nu avea cine sa deschida usa.Nu e nu stiu ce fenomen paranormal dar pe mine m-a speriat, mai ales ca eram mai micahappy

| Giulia97Anna explică (pentru Armenica):

Chestia ca vine sufletul in vizita este adevarata. Bunicul meu a murit dupa-amiaza, iar seara am ramas ramas acasa doar eu si sora mea.Mama si tata erau la casa bunicilor ajutand sa pregateasca pomana pentru. inmormantare.Eu stateam in dormitorul parintilor si ma uitam la televizor, sora mea statea in dormitorul nostru.In tot acest timp simteam cum ceva ma privea.M-am dus la baie.Eu baia o am aproape in drept cu holul si cu sufrageria.Deci,dupa ce am iesit din baie m-am uitat pe hol si am vazut ceva albicios, ca si ceata.In acea clipa am fugit imediat de acolo si m-am dus in dormitor.Brrrr nu mai vreau sa patesc asa ceva niciodata.

| Armenica a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Da urate clipe:-s...se mai zice ca atunci cand moare o persoana poate sa vina noaptea si sa te stige iar daca raspunzi sau iesi sa vezi cine te-a strigat te poate duce toata noaptea. Unchiul mamei a patit asa i-a murit fiul inecat.Iar dupa la 3 zile a venit baiatul si la strigat iar el a iesit afara si a dus baiatul toata noaptea s-a trezit dimineata intr-un sant la cativa km de casa.

| Giulia97Anna explică (pentru Armenica):

Intr-o zi o colega de clasa mi-a spus de o intamplare bizara, nu stiu cat de adevarata e.Eu stau la sat, si mai in centru intr-o casa acum multi ani, un om s-a spanzurat.In acea casa s-a mutat o familie.Intr-o noapte sotia dormea singura in pat(sotul ei era plecat la munca). Cand dormea ea asa bine simte cum ceva o stange de gat.Ea nu se mai putea misca deloc.Si-a facut cruce cu limba(cred ca ai auzit de chestia asta), si imediat totul si-a revenit la normal. Daca vrei iti mai spun cateva povesti auzite de mine.

| Armenica a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Da am auzit de chestia cu cruce cu limba.Da si eu am auzit ca sunt persoane care patesc asa ceva..si vin spiritele, sufletele nu stiu cum sa le zic si fac zgomot dau cu usile la dulap, sparg oglinzi! Eu am mai auzit de la bunica mea care sta la tara.A murit acolo in sat o femeie si era gospodina femeia, iar dupa moartea ei venea in fiecare seara si lua laptele de la vaca si il punea in camara.Iar sotul ei a mers la preot si a zis preotul ca intr-adevar vine ea si ia laptele pentru ca era gospodina si ii placea sa faca treaba

| Rebecca95 a răspuns:

Da...
Am avut, la o prietena de-a mea.
Era intr-o dupa-amiaza si eram intr-o casa unde a murit un om beat.Ramasese urma unde el a cazut si a mai ramas si urma de sange, pe cara mama prietenei mele tot se chinuia sa stearga pata aia dar in zadar!
Am stat acolo, si ea imi tot spunea povestea omului ala si se auzea ceva in camera lui.Era o sticla de bautura pe masa si se clatinea. Am iesit afara din camera de frica, si a cazut sticla aia si s-a spart, apoi se auzea un zgomot care zicea: >
Am plecat de acolo...nu mai puteam de frica.Era foarte ciudat ca era o casa foarte derapanata si acoperisul era sa cada, iar camera aia in care omul a murit era la etaj si pe scari mirosea a bautura! Deci aceasta era cea mai maspa zi si in acelasi timp si foarte inspaimantatoare! Acum, prietena mea mi-a spus si ca noaptea se auzea zgomote si se deschideau ferestrele, iar ea de ducea pe la miezul noptii se le inchidea! Vai!

| Giulia97Anna explică (pentru Rebecca95):

Foarte infricosator, mie nu mi-s-a intamplat asa ceva inca, dar mi s-au intamplat lucruri asematoare.

| Rebecca95 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Asa e!

| titacrys a răspuns:

Am si eu o intrebare cine se pricepe cat de cat la fenomene stranii...

| Giulia97Anna explică (pentru titacrys):

Pune intrebarea aceasta pe site-ul TPU! Nu aici! Ca nu o sa-ti raspunda nimeni!

| oprisanioan a răspuns (pentru titacrys):

Eu

| andreeaaa123 a răspuns:

Pai sa zicem... Veneam din excursie cu autocarul si eu cu colegii vorbeam despre fantome gen povestea cu bloody mary si din astea. Asa si de fiecare data cand vorbeam despre chestii de genu cu fantome treceam pe langa un cimitir deci DE FIECARE DATA :o habar nu am ce inseamna asta laughing dar ne am speriat

| Trololololo a răspuns:

Exorcism

| Burlan_Edi_1995 a răspuns:

Acum 2 ani. totul parea o zi normala. era in jur de ora 8 seara si eram la mine in camera. intra mama ma cheama la masa. ma duc. o masa normala. buna, eram cu toata familia la masa. ma ridic si plec de la masa. ajung la mine in camera si dupa 10 minute primesc un telefon de la. parintii mei care imi spuneam ca ajung in 20 de minute acasa de la tara, si ca au fost plecati azi. sincer, am avut un mare soc si ma intreb ce s-a intamplat atunci. nu cred ca mi am imaginat tot cu asa multe detalii...