| Gass93sv a întrebat:

Ati investi intr-o afacere cu ciuperci?

Răspuns Câştigător
| Abcd1234ef56 a răspuns:

Pune manuta si apuca-te daca ai posibilitatea. Este o investitie foarte buna si cu putin noroc poti avea succes. Nu toata lumea stie cat de greu se face un banut in ziua de azi...
Sfatul meu este ca inainte sa te apuci sa ai ideile clare despre afacerea asta. Trebuie sa ai in vedere doua aspecte importante:
1. Sa indeplinesti conditiile necesare pentru a porni la drum.
2. Marfa trebuie livrata imediat (stim bine ca ciupercile se inegresc repede).
Succes si spor la munca!

Răspuns utilizator avertizat
21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Nu ma pricep la ele.As alege un domeniu care merge si la care ma pricep.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Da, de ce nu. E o bună afacere.
Pa!

| Seby90 a răspuns:

Halucinogene, sigur. Consum personal.

| Biiskrem a răspuns:

Nu. Oricât de "bănoasă" ar fi. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Biiskrem a răspuns (pentru Gass93sv):

Care ar fi motivul pentru care mi-aș pierde viața printre ciuperci?

| Radu284 a răspuns (pentru Biiskrem):

La tine banii vin din aer or something? Cam cum ai vrea tu sa-ti "pierzi viata" facand bani?

| Biiskrem a răspuns (pentru Radu284):

De ce tocmai ciuperci, când pot face și altceva?
El a întrebat dacă noi am investi în asta și i-am spus părerea mea. Care-i problema?
Stai calm, dacă veneau banii din aer la mine în familie nu mai eram pe TPU la ora la care am răspuns.

| Radu284 a răspuns (pentru Biiskrem):

Si eu pot face altceva (si chiar fac), dar asta nu inseamna ca nu m-as apuca [si] de o alta afacere daca as crede ca este o idee buna.

| Biiskrem a răspuns (pentru Radu284):

Felicitări. Rescpect oamenii și alegerile lor, dar pe mine nu mă atrage chestia asta.
O zi frumoasă.

| VirusS97 a răspuns:

Păăăi depinde, mie nu-mi plac ciupercile într-un mod special, dar nici nu le urăsc deci probabil că nu. Nici nu pot face diferenţa între otrăvitoare şi restul, sau "bureţi" şi ciuperi. Deci cred că pentru asemenea afacere ai nevoie de multă experienţă şi cunoştinţe.

| Astropuf a răspuns:

Nu

| Androphyla a răspuns:

Sigur. Este o afacere banoasa care implica investitie mica si profituri mari. happy

| nicoalina a răspuns:

Cu siguranţă este o afacere de succes. Clinicile de dermatologie sunt la mare căutare happy

| Marius_Spataru_1985 a răspuns:

Iti spun din experienta unuia care a incercat treaba asta, secretul este sa ai unde sa vinzi marfa, de regula Italia, piata din Romania e saturata, al doilea lucru incearca cu funduri europene. daca ai funduri minime nu te baga, pentru afacerea asta iti trebuie intre 30 de mii de euro si 60 dar cred ca poti obtine fonduri europene pentru asta, singura chestie este ca trebuie sa ai vorbele facute pe vanzare si pret sa te poti calcula cat mai exact si sa iei la partea de productie o parte 25 % pierdere, ciupercile fiind marfa perisabila.

Răspuns utilizator avertizat
| GeorgescuD a răspuns:

Numai daca as avea un capital de pornire de aprox 700.000 Euro!
Citeste aici: http://www.ruralonline.ro/......05-2013_MA