| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee cum alimentez un cont de PayPal. Vreau sa cumpar ceva de pe Ebay si am ramas fara bani in cotul PayPal.
Cand dau cu Trustly imi zice: "Unfortunately, we have had to temporarily deactivate instant top-ups with PayPal in your country. Please use alternative options available in your country to add funds to your PayPal account"

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Alimenteaza-ti contul PayPal din contul tau bancar (sau alta sursa).
Vorbeste cu banca ta despre modalitati!

| GdX a răspuns:

Iti alimentezi contul de PayPal dintr-un cont bancar sau de pe un card bancar. Pe scurt atasezi contului PayPal un card/cont bancar.

| cozonac11 a răspuns (pentru GdX):

Este deja atasat si verificat doar ca nu gasesc nici o optiune pentru alimentare cont paypal

| Wr3nch a răspuns (pentru cozonac11):

Optiune o gasesti in paypal. Intri pe site si ar trebui sa ai optiune de a adauga balance undeva.

| cozonac11 a răspuns (pentru Wr3nch):

Păi da, este aceasta opțiune dar te redirecționează catre Trustly.

| relian a răspuns:

Am citit ce intrebi pe aici,sincer nu stiu sa dau un raspuns,dar am alta intrebare laughing In ro prin Paypal nu poti plati cu cardul?
Adica cum sa zic si eu am cont Paypal, dar eu pun un card, ce card vreau eu, al meu, al altcuiva, pot pune de fiecare data alt card si atunci pe loc cand cumpar.
In RO nu merge asa? Intreb sa mai aflu si eu cate ceva.Bine ca nu folosesc alte carduri decat rar,dar am folosit cand ceva amici,prieteni voiau sa le cumpar ceva si ei nu aveau cont pe paypal, puneau ei cardul lor.
Acu sa raspund la ce intrebi tu, cel mai bine suna la paypal si vorbeste cu ei, dar spune-le sa iti explice mai pe intelesul tau ce anume vor, sau cer ei, ori suna la banca ta si intreaba si pe aia.Asa e cel mai bine, sa vorbesti direct cu sursa, nu ce spune unu altul, pentru ca situatia poate fi diferita de la caz la caz.

| cozonac11 a răspuns (pentru relian):

Am sunat la banca. Nu este treaba lor, tine de Paypal.
Nu exista un nr. de contact sa suni la Paypal, nu ai cum.
De atasat cardul este usor, si eu am atasat un card BT si Revolut dar nu pot sa transfer bani de pe card in contul PayPal

| relian a răspuns (pentru cozonac11):

Daca intri la paypal o sa vezi ca au nr unde sa suni si sa vorbesti direct cu ei.
Bine eu nu-s in Romania, poate o fi pagina diferita habar nu am, dar eu am sunat de cateva ori si am vorbit cu ei, nu vorbesc din auzite.Hai sa spunem ca nu gaseti nr sa suni,atubnci dale mesaj si explica-le acolo ce problema ai,garantat it vor raspunde inapoi.
Cauta la contact, treci peste toate alea ca, initial te vor trimite la nu stiu ce mesaje, la intrebri si raspunsuri bla bla, tu cauta ceva unde spune sa le trimiti mesaj, le scrii si dupa in maxim 2-3 zile ai raspuns de la ei.

Intri si undeva sus,sau nu stiu ce pagina este acolo in RO,dar cauta Help, ajutor, acolo te duci si intri la Message Center si mai departe se deschide pagina unde poti scrie, dai la New message, iti cere sa bifezi o categorie, sau sa spui ce problema ai si tu scrii acolo problema ta si dai sent.Mai departe vezi ce se intampla.

Nu exista sa nu poti lua legatura cu ei.Ca sa fie treaba buna,le dai cat mai multe informatii,amanunte,ce card ai folosoit ce card folosesti acum,de la ce banca,zic sa le dai informatii sa o lungesti,eventual le ceri un nr unde sai poti suna,le spui ca vrei sa rezolvi mai rapid si la telefon e mai bine,rezolvi totu odata.

Eu asa as face, leas descrie problema, ce spuneai tu ca nu mai merge sa pui bani acolo, ca ai avut acelasi card sau nu mai stiu exact ce ai spus tu, le zici lor, si la urma le ceri un nr sai suni daca se poate. Apoi ei o sa iti dea raspuns si sigur o sa rezolvi.Ei iti pot spune exact de ce nu poti sa transferi bani de pe acel card.

| Wr3nch a răspuns:

Card sau cont bancar.