| MichaelDaniel a întrebat:

Azi am castigat la pariuri aproape 1 miliard de lei, mai exact 18.235$ norocul meu se face ca tot in Februarie doar ca pe data de 15 anului trecut am luat 60.000 lei. Vreau sa va intreb, daca investesc banii intr-o terasa, gen sa inchirez un local cu o terasa, eu fiind din Craiova aici chiria este acceptabila afacerea ar fi profitabila? Ma gandeam la 2 ospatari si un barman cu un bucatar pentru inceput.In afacere 3 membri vor fi ai familiei. Dupa cat timp se va vedea un profit considerabil? Eu sunt amarat, la varsta de 18 ani am lucrat la spalat de vase si apoi 2 ani intr-o fabrica de cablaje pe salariu minim, nici macar salariu minim ca stau in 75% si primesc pe luna 1200-1300 lei imi voi da demisia saptamana asta.Nu am nici bacul doar profesionala! Ce spuneti de afacerea cu terasa? Ma gandeam ca daca voi face venit profitabil pe viitor o sa deschid o casa de pariuri sau o carciuma.

1 răspuns:
| Mavni a răspuns:

Poti sa investesti in ceva cu productie. Crasme sunt pe toate drumurile. Iar cu restrictiile din cauza pandemiei... poti da faliment rapid.