| irinaaa1998 a întrebat:

Azi dimineata am platit impozitul la casa la posta dar nu stiu cum am reusit si am pierdut chitanta. Am nevoie de ea ca sa dovedesc ca am achitat factura, va rog sa mi spune ti daca se poate obtine un duplicat fara multe batai de cap si ce trebuie sa fac ca sa l obtin?

1 răspuns:
| tintareco a răspuns:

Ce format avea chitanţa, din chitanţier sau din computer?
Dacă a fost din chitanţier, acesta are un cotor în care se regăseşte un duplicat.O rogi pe funţionara de la poştă să-ţi xeroxeze un duplicat.Fiind copie xerox, nu este necesar să fie autentificat, contrasemnat sau alte adnotaţii.
Dacă chitanţa a rezultat din computer, atunci, doamna respectivă, la rugăminţile tale însoţite de o ciocolată Milka(valabilă şi în primul caz), va putea să-ţi scoată la imprimantă o copie.Să sperăm în bunăvoinţa funcţionarei.
Din partea mea îţi urez mult succes.