| Fernando9Torres a întrebat:

Buna all! As vrea sa imi deschid o ferma de oi(300+) si av avea nevoie sa stiu cateva lucruri:
- Cam cat ar costa toate oile? am inteles cas undeva la 200 lei/oaie?
-Cate ha ai nevoie pentru hrana lor vara/iarna?
- De la cate oi ai drept la suventie? si cat e suventia pe cap?
Deci pe scurt vreau sa stiu de cati bani ai nevoie ca sa iti "deschizi" ferma? Si pozi primii ceva fonduri nerambursabile de undeva?

1 răspuns:
| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Cel mai bine este sa-ti incerci aptitudinile mai intai pe acest simulator:
http://www.marketglory.com/strategygame/rorro
Dupa ce vezi cum e treaba, vezi si preturile si alte detalii, poate te razgandesti si pornesti o alta afacere mult mai profitabila.
Dupa ce te inscrii si daca nu intelegi ceva, poti sa ma contactezi si te ajut.
Succes!